Publicerad 1 nov 2017
Från Söderberg & Partners kommer investeringsstrateg Linda Jägerstad att presentera bolagets aktuella syn på börs- och marknadsläge. Linda kommer även att beröra temat Japan och den japanska aktiemarknaden och då diskutera läget i den japanska ekonomin liksom Söderberg & Partners syn på potentialen på den japanska aktiemarknaden.
Söderberg & Partners grundades 2004 och är en av Sveriges ledande finansiella rådgivare och förmedlare av försäkringar och finansiella produkter. Vi har en av Nordens största analysavdelningar och bedriver verksamheter inom fyra affärsområden: Insurance Consulting, Securities & Asset Management, Financial Technology, Payroll & Benefits.
Datum:
Denna artikel är information från Laika Consultings kund. Artiklar i Investerarbrevet skall tolkas som marknadsföring. Alla investeringar innebär risk och satsat kapital kan helt gå förlorat i värde.
Som prenumerant får du varje månad Investerarbrevet samt inbjudningar till våra event och erbjudanden från våra samarbetspartners. Investerarbrevet produceras av Laika Consulting. Läs om hur Laika Consulting behandlar personuppgifter här!
Många marknadsneutrala hedgefonder har kört rejält i diket och missat målet att leverera positiv avk…
Efter en genomförbarhetsstudie som visar på goda förutsättningar till lönsam gruvbrytning vid Blötbe…
Lyssna inte på allt brus i marknaden utan tänk långsiktigt och investera bara i sådant du förstår. S…
Sedan 2014 har låneplattformen Tessin förmedlat närmare 2 miljarder kronor i finansiering till fasti…
Rullstolen AddSeat liknar ingen annan till form och funktion. Den säljs framgångsrikt internationell…
Investerarbrevet kommer ut en gång i månaden och varje nummer är fullmatat med placeringstips. Vi skriver om fonder, emissioner och annan information som investeraren har nytta av.
E-post: info@laika.se
© Copyright 2019 Laika Consulting Om cookies Sitemap
INFORMATION
Investerarbrevet är ett nyhetsbrev som produceras av Laika Consulting AB, ett kommunikations- och marknadsföringsföretag inom finansbranschen som riktar sig mot individer, organisationer och företag. Laika tillhandahåller ingen egen investeringsrådgivning till kunder och mottager och förmedlar inga investeringsorder. Laika fungerar istället som en länk och förmedlare av kundkontakter mellan individer, organisationer och företag som vill investera i värdepapper och de bolag som tillhandahåller värdepapper. Artiklar i Investerarbrevet skall tolkas som marknadsföring. Alla investeringar innebär risk och satsat kapital kan helt gå förlorat i värde. För närmare information om Laika och vår verksamhet vänligen besök vår hemsida www.laika.se. Läs om hur Laika Consulting behandlar personuppgifter här.